KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 16087504
nr 1608 7504
Oscar Cleve
(1906-1991), Sverige
Träsnitt, Flicka i hatt. Signerad, numrerad 25/200. Bildmått: 20x26 cm, yttermått inklusive ram: 38x41 cm
Oscar Cleve, svensk tecknare född 1906, död 1991.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 mars 2024
kl 19:28:48
25/3 18:49:37